Polyuretánové lôžka POWERFLEX sú rozdelené do štyroch základných skupín:

1. Lôžka dielov zavesenia pre konkrétny typ automobilu, nahrádzajúce pôvodné gumené členy.
2. Púzdra uloženia stabilizátorov aplikovateľné podľa potrebného priemeru.
3. Dorazy tlmičov pruženia.
4. Prvky zavesenia výfukov.

Lôžka POWERFLEX sú balené v sadách, úmerne ich počtu na vozidle, tzn. väčšinou v pároch, pre ľavú a pravú stranu vozidla. Okrem toho je tiež možné si objednať kompletnú sadu na prednú, resp. zadnú nápravu.

Každá sada lôžok POWERFLEX obsahuje tiež potrebný čap, resp. čapy vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a mazivo pre uľahčenie montáže.

Už v krátkom čase bude kompletný katalóg lôžok POWERFLEX k dispozícii aj na našich stránkach, zatiaľ si ho môžete pozrieť na domovskej stránke výrobcu www.powerflex.co.uk.

V prípade záujmu nám pošlite e-mail a my Vám odporučíme najlepšie riešenie.


Výhody použitia pružných polyuretánových uložení POWERFLEX

 Komponenty zavesenia kolies sú z dôvodu tlmenia vibrácií uložené v karosérii prostredníctvom pružných členov ("silentblokov"). Na ich výrobu sa najčastejšie, najmä kvôli cene a jednoduchej technológii výroby, používa materiál na báze gumy. Ich nadmerná poddajnosť pri zaťažení, napríklad pri jazde v zákrute alebo pri brzdení, však spôsobuje prídavné pohyby zavesenia, ktoré negatívne ovplyvňujú jazdné vlastnosti automobilu. Tuhosť gumy navyše s časom klesá.


 Výrazným prínosom pre jazdné vlastnosti je použitie pružných členov vyrobených z polyuretánu. Tuhosť tohto materiálu je približne o 25 - 30% väčšia ako tuhosť gumy, vďaka svojej rozdielnej štruktúre však takmer rovnako účinne tlmí vibrácie. Každý prvok zavesenia teda počas zaťaženia výrazne presnejšie dodržiava navrhnutú geometriu, z čoho profituje istejšie vedenie kolesa a teda aj správanie sa automobilu. Zlepšenie sa navyše dosiahne bez citeľnej ujmy na komforte, pretože tuhosť uloženia neovplyvňuje naplánované otočné spojenie. Menšie prídavné pohyby nápravy tiež odľahčujú tlmiče pruženia, čo zabezpečuje lepší kontakt pneumatík z vozovkou. Častým sprievodným javom býva ich menšie opotrebenie.

 Nevýhodou polyuretánu, resp. výrobkov z neho je vyššia cena. Tento nedostatok je však viac než vyvážený ich výrazne väčšou životnosťou, napriek často väčšiemu zaťaženiu, päť až desaťkrát väčšou ako v prípade gumených dielov. Polyuretán je inertný voči účinku bežne používaných kvapalín a UV žiareniu a časom nedegraduje. Hlavným prínosom však stále ostáva zlepšenie jazdných vlastností.

Lôžka POWERFLEX sú produktom anglickej firmy EPTG Ltd., európskeho lídra v oblasti výroby polyuretánových komponentov zavesenia.

stiahnite si:
aktuálny cenník lôžok Powerflex